Kelebek, yüzme stilleri içerisinde en zor yapılanıdır. Kısmen kurbağalama stiline benzer. Kollar ve ayaklar sanki birleşikmiş gibi beraber hareket eder.

 

Kelebek yüzme de kollar başın önünden öne doğru gelerek suyu iki yana iterek hareket sağlanır. İki kolda aynı anda hareket etmelidir. Yunus gibi kıvrım hareketi yapıldığından, kelebek yüzme de omurgaya oldukça iş düşmektedir. Ayaklar bitişik bir şekilde iki ayak birden kıvrım şeklinde hareket eder.

 

Kelebek yüzme, yüzme stilleri arasında en zor olan yüzme stilidir. Yoğun kas birikimine ihtiyaç vardır. Genelde yüzücüler serbest yüzme ve sırtüstü yüzme de epeyce yol kaydettikten sonra kelebek yüzmeye başlarlar. Kelebek yüzme stilini geliştirmek oldukça emek isteyen bir iştir. Ancak şunu da ifade etmekte fayda var ki: Kelebek yüzme en şık yüzme stildir.

 

Kelebek Yüzme de Nefes

 

Kelebek yüzmede nefes sağ ve sol kolları aynı anda vücudun yan tarafından çıkarırken aynı anda nefes de alınır. Yüzme sırasında, nefes alma her kol çırpışında olabileceği gibi ilk kol çırpışında kafamız suyun içinde iken diğer çırpış ta alabiliriz. Kollarımızı yan taraftan yukarı kaldıralım sanki iki kolumuzla masaya basıp gövdemizi yukarı kaldırıyormuş gibi. Bu sırada başımız su yüzüne çıkacaktır. Başımız su üzerine çıktığında ağızdan nefes alınır.

BİZ KİMİZ


Bizler; Pedagojik formasyon sahibi, Antrenörlük belgeleri, Cankurtaranlık belgeleri ve İlk yardım belgeleri olan, Alanında çok deneyimli, insan psikolojisinden anlayan, uzman öğreticilerden oluşmuş güvenilir bir ekibiz.

BESLENME


Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışması için besin öğelerinden yani yağlar, karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve minerallerden yeterli miktarda almalıyız.

Bize UlaşınGüllük mah. Osman Kavuncu Bulvarı.

Değirmenci İş Hanı No:11

Düvenönü /KAYSERİ